ערב גיבוש לעובדי הייטק

עובדי הייטק הם בדרך כל עובדים של ארגון או חברה גדולה וברוב המקרים העבודה שלהם תובענית מאד. הם עלולים למצוא את עצמם שעות ארוכות במקום העבודה וגם עונים לשיחות הקשורות בעבודה אחרי שהלכו הביתה אל בני המשפחה שלהם. על מנת להוקיר להם תודה על המסירות והעבודה הרבה והקשה מארגנים פעמים רבות בחברות הייטק אירועי גיבוש המיועדים גם כדי לגבש בין העובדים וגם כדי לגרום להם באופן יזום לעזוב את העבודה  לטובת פעילות פנאי ובילוי.

המושג HAPPY HOUR הוא ביטוי מוכר ושגור בשפת היומיום של עובדי ההייטק. מדובר בהפוגה קצרה מהעבודה השוטפת, המתקיימת בדרך כלל לקראת סוף השבוע ובה ישנה הזדמנות לעזוב את עמדת העבודה, לקום ממסך המחשב ולהגיע לאירוע קטן של גיבוש והווי כדי לשבור את השגרה ולסכם את השבוע שהיה. הזדמנות נוספת ל-HAPPY HOUR היא לפני פרידה מעובד או קבלת עובד חדש לעבודה, יציאה לחופשת חג, שבדרך כלל זהו זמן מצוין לסיכומים, מתן הערכה או הבעת הוקרה לכלל העובדים.

מה אפשר לעשות בזמן HAPPY HOUR?

אמור, מדובר בפרק זמן קצר שאפשר להספיק בו לא מעט והוא מהווה שבירת שגרה מצוינת לפני שיחזרו העובדים אל המחשבים, הלקוחות, הרכש, הטלפונים ושאר הנושאים של העבודה היומיומית השוטפת. זהו זמן טוב לשחק משחק שיהיו מעורבים בו כל העובדים, לבקש שיתוף של חוויה מיוחדת שהתרחשה למי מהעובדים במהלך השבוע או התקופה האחרונה ואפשר גם לארגן מראש תחרות בין העובדים עצמם או בין מחלקות שונות בתוך החברה. הרעיון המרכזי, כאמור, הוא גיבוש ויצירת מעורבות גבוהה בין העובדים.

מכיוון שמדובר בפרק זמן קצר (ישנם המהדרין המקפידים על שעה בדיוק) צריכה הפעילות להיות מהירה וממוקדמת כדי להספיק להשיג את מטרותיה. לא תמיד יש הכרח שאירוע גיבוש יימשך מספר שעות או יתקיים מחוץ לכותלי המשרד. לעיתים האתנחתא הקצרה, המהירה והממוקדת הזאת עשויה לחולל פלאים ולאפשר לעובדים בדיוק את מה שהם צריכים, רוצים ומחפשים. מומלץ להשתמש בשירותיהם של מפעילי אירועים מקצועיים שמגיעים למשרדי ההייטק בכדי לגבש ולהפעיל את העובדים בדרך מקורית ומיוחדת שגדושה במשחקי חברה משעשעים, יוצקים תוכן ממוקד להפוגה חווייתית. אין ספק שלאחר הפוגה זו יהיה הרבה יותר קל ונעים לחזור לעבודה עם חיוך על השפתיים.