ערב גיבוש למורים

כל מי ששייך למקום עבודה מסוים יידע להעריך את ההשקעה והמחשבה על העובדים כאשר אלה יוזמנו לערב גיבוש. כך גם כמובן מורים. העבודה של המורים היא קשה, מאתגרת ושוחקת ומגיע להם מדי פעם לקחת אתנחתא, פסק זמן מהשגרה הלחוצה ולהתאוורר, להיטען מחדש באנרגיות חיוביות וגם לדעת שחושבים עליהם, שמעריכים את עבודתם ורוצים שהם יגיעו לעבודה עם חיוך, במצב רוח טוב.

מכיוון שמורים עובדים בדרך כלל בשעות הבוקר, הרי שפעילות גיבוש עבורם חייבת להיות בשעות הערב. מופע בידור או מוסיקה, הצגת תאטרון, טיול עירוני או בחיק הטבע, ארוחת ערב במסעדה – כל אלה הם רעיונות אשר בדרך כלל שכיחים בקרב ערבי גיבוש של מורים (והם גם לא יסתיימו בשעה מאוחרת מדי בערב כך שאפשר גם להספיק ליהנות בלי לחץ וגם ללכת לישון בשעה סבירה ולא מאוחרת מדי, מה שעלול לגרום לעייפות יתר בזמן הלימודים בבית הספר ביום למחרת), הפעם הערב גיבוש יהיה שונה! הפעלה חווייתית במיוחד הבנויה ממשחקי גיבוש דינמיים שיוצרים עבודת צוות, קרבה וצחוק ללא הפסקה, פעילויות גיבוש משותפות שיגרמו לצוות המורים להכיר טוב יותר, ליהנות ולהיות השחקנים הראשיים בערב הזה ולא הצופים מהצד על מופע בידור.

 

מתי מקיימים ערב גיבוש למורים?

כדי שפעילות הגיבוש שנבחרה תהיה יעילה וממוקדת, כדאי בדרך כלל לבצע אותה בסוף שנת הלימודים – מסיבת סיום עם הפעלה. או לפני תחילת שנת הלימודים לגבש את המורים לקראת עבודתם המשותפת בשנה הקרובה וכן להטעין אותם באנרגיות ואדרנלין של עשיה. גם אמצע השנה הוא זמן מצוין לעשות הפסקה ולהוקיר למורים תודה והערכה על פועלם.

את התוצאות של ערב הגיבוש אפשר יהיה לראות ולהרגיש כבר למחרת. המורים יגיעו לעבודה רגועים יותר, נינוחים הרבה יותר ורוב הסיכויים שיהיה להם הרבה יותר מצב רוח מאשר באופן שגרתי. ייתכן והם ישמחו לשתף את התלמידים שלהם בערב הגיבוש שאורגן במיוחד עבורם ויהיו גאים לספר שהערב התקיים כדי לומר להם תודה על מה שהם עושים ושבעצם הם אוהבים מאד את העבודה עם התלמידים.