ערבי גיבוש לחיילים

ישנם אנשים או אומנים אשר מעבירים ערבי גיבוש לאנשים פרטיים או עובדים של חברות וארגונים אך רואים עשיית מצווה בארגון ערב גיבוש עבור חיילים. בין אם מדובר בחיילים המשרתים בחזית הלוחמת ובין אם מדובר בחיילים המשרתים במשרדי העורף השונים – אנשים במדינה אוהבים מאד לעשות דברים עבור החיילים וגם חושבים שבכל מקרה מגיע להם בתור היותם אלה ששומרים על המדינה ופוקחים עין כדי לוודא שאפשר לישון בשקט בלילה, בכל מקום שבו גרים.

החיילים תמיד שמחים להשתתף בערבי גיבוש שיש להם שתי מטרות – האחת – גיבוש היחידה, צוות החיילים אשר מעבירים ביחד ימים ו/או לילות ומוטלת על הכתפיים שלהם אחריות גדולה מאד בשמירת שלומם של אנשים רבים. המטרה השנייה היא אתנחתא בשגרה המאתגרת שהיא מנת יומם של החיילים מכל החיילות ומכל התפקידים. זו ההזדמנות שלהם להיטען באנרגיות חדשות, לצבור כוחות מחודשים וגם להרגיש אהובים ומוערכים. התחושה שלא לוקחים אותם כמובנים מאליהם לא תסולא בפז.

מה מתאים כערב גיבוש לחיילים?

כאמור, חיילים אשר משרתים והמציאות הצבאית שלהם היא השגרה היומיומית לבטח ישמחו לכל שבירת שגרה והתרעננות הגוף והנפש. יחד עם זאת ישנם סוגים של ערבי גיבוש שנפוצים יותר עבור חיילים כמו ערבי שירה בציבור או קריוקי, הופעת סטנד אפ הומוריסטית ומצחיקה שתאפשר להם הפסקה קומית ומבדרת של ערב אחד או הופעה של להקה או אומן מפורסמים, מוכרים ומוערכים אשר יגיעו ויעניקו הופעה לחיילים – כמו שרק הם יכולים וישמחו לעשות מכל הלב.

ערב גיבוש לחיילים יכול להיות גם טיול באזור מסוים (שכונה אחת בירושלים, סיור לאורך החוף בתל אביב או ביקור בעכו) אשר יהיה שונה באופן מהותי מטיול באותו האזור לו התקיים בשעות היום. כאשר כל אחת מהאפשרויות שהוזכרו מלווה בארוחה במסעדה.

ישנה גם אפשרות להעביר לחיילים ערב גיבוש מיוחד, הפעלה של תחרויות היתוליות בין קבוצות של חיילים מלאות אתגר, מתח ואנדרנלין , הדורשות מהם להפגין מיומנויות של זריזות, עבודת צוות, חשיבה מחוץ לקופסא ,מנהיגות, ניהול זמן וכו' וכל זאת באווירה מאוד ססגונית משחררת ושמחה בשילוב מוסיקה.

 

הפעילות בסגנון שעשועוני טלוויזיה: אליפות ישראל בדקה, המירוץ למיליון, הישרדות ועוד…

וכך הרי שהתקבל ערב גיבוש מוצלח, מהנה ובעצם מושלם אשר בזכותו יגיעו החיילים למחרת אל הבסיס או המקום שבו הם משרתים עם חיוך על הפנים ועם ציפייה לקראת ערב הגיבוש הבא, שיהיה לפחות טוב באותה הרמה.